Авторизація

Запам'ятати мене.

Автоматичний вхід.



Забули пароль?
Зареєструватися

Пиловиділення при виробництві матеріалів і зберіганні відходів погіршує санітарний стан на великих площах прилеглої території. Згідно норм експлуатації повинно бути забезпечено запобігання забруднення частинками повітряного басейну і навколишньої території, для чого на кожному підприємстві повинні виконуватися заходи щодо запобігання пилення. Існує кілька видів заходів по боротьбі з виділенням пилу і їх ефективність залежить від типу і умови експлуатації ділянки.Заходи щодо запобігання пилення, як правило включають в себе періодичне дощування, застосування спеціальних хімічних речовин для стабілізації і закріплення верхнього шару, мульчування, рекультивацію і установку вітрозахисних конструкцій.

11

Порівняльна таблиця ефективності заходів, що використовуються для контролю цвітіння, в залежності від типів ділянки

Тип ділянки

Можливі заходи щодо боротьби з запилювання

 

Зелені насадження

Мульчування

Періодичний полив

Полімери для стабилизации поверхности

Посипання гравієм

Неасфальтовані ділянки з інтенсивним рухом

 

*

***

****

****

Відвали і майданчики для складування матеріалів

 

 

**

****

 

Ділянки, розчищені після знесення

 

 

**

 

 

Порушені грунту

**

***

**

****

**

Неасфальтовані ділянки з неінтенсивним рухом

****

***

**

****

***

 

Порівняльна таблиця ефективності хімічних агентів, що використовуються для контролю цвітіння

 

Тип сполучної речовини

Особливості застосування

Хлориди:

Хлорид кальцію (CaCl2)

Хлорид магнію (MgCl2)

Хлориди володіють високою гігроскопічністю, поглинаючи пари води з повітря вони одночасно закріплюються на частинках поверхні при наявності певної кількості вологи;

- не володіють високою ефективністю в умовах сухого клімату;

- втрачають ефективність в посушливі періоди;

- схильні до вилуговування;

- малоефективні для мінеральних і дуже дрібнодисперсних матеріалів;

- велика витрата (0,3-0,7 кг/м2);

- ефективність дії покриття для непідготовлених поверхонь – 2- 3 дні.

 

Небітумние органічні зв'язуючі:

Лігносульфат кальцію, лігносульфат натрію,   лігносульфат амонію

- є побічними продуктами процесу переробки целюлози;

- вступають в реакцію з негативно зарядженими частинками;

- забезпечують стабільне зв'язування дрібнодисперсних і органічних частинок і створення сполучного шару в умовах сухого жаркого клімату;

- розм'якшення і втрата ефективності зв'язування відбувається при проливних дощах;

- при випаданні опадів відбувається вимивання;

- в зв'язку з високою в'язкістю продуктів можуть виникати складнощі при розпилюванні розчинів, для рівномірного нанесення розпилення проводиться кілька разів.

 

 

Бітумні емульсії

- їх ефективність не залежить від погодних умов;

- для високої ефективності дії покриття необхідно додатково покриття грубозернистим піском шаром 80-100 мм, в якому домішка глинистих часток не повинна перевищувати 5 %;

- в зв'язку з високою в'язкістю продуктів можуть виникати складнощі при нанесенні;

- заборонені до використання якщо є ризик потрапляння у водойми з поверхневим стоком.

Аніонні поліакріламіди

- ефективні в будь-яких кліматичних умовах;

- стійко пов'язують частинки будь-яких мінеральних порід;

- не вимиваються;

- ефективно пов'язують дрібнодисперсні частинки;

- безпечні для навколишнього середовища.

 

 

Поліакріламіди, використовувані для контролю цвітіння мають середню молекулярну масу, порядку 12-15 мг/моль. Середня щільність заряду становить 18 – 20 %, іноді досягає 50 %.

Вироблений поліакріламід KemDustX 2130 має високу ступінь чистоти, що виключає знаходження в складі акріламідних мономерів і може застосовуватися на всіх типах виробництв. Зміст мономерів акриламіду <0.05% гарантує безпеку для людини і навколишнього середовища. 

 

12

Аніонні Поліакриламіди KemDustX 2100 - 2137 мають дуже низьку водну токсичність, тому на відміну від катіонних Поліакриламідів вони рекомендовані для застосування в рамках проведення природоохоронних заходів, коду існує ризик потрапляння застосовуваних реагентом в водойми.

Аніонні полиакриламид KemDustX 2130 проводиться шляхом лужного гідролізу неионогенного полиакриламида, що дозволяє контролювати щільність заряду молекул домагаючись стабільності властивостей продукту і дуже низької концентрації мономера акриламіду тому побічним продуктом є сополімер акриламіду і таким образів в пов'язаної формі він більш ефективно відділяється від одержуваного акриламіду. При рН вище 6 поліакриламіда має виражену аніонів, при рН нижче 4 ефективний заряд молекул істотно знижується. Полімер має найбільш високу ефективність в слабощелочной середовищі. Дані властивості полімеру визначають його високу ефективність і стабільність дії при його застосуванні. Низькоконцентрованого розчини анионного полиакриламида застосовуються для контролю ерозії грунтів, структурування і поліпшення влагоудерживающих властивостей ґрунту.

Адсорбція анионного полиакриламида KemDustX 2130 на поверхню грунту або дрібнодисперсного мінеральної породи відбувається досить швидко і, як показано в серії досліджень, адсорбція є незворотною.

Робочі розчини мають в'язкістю, не суттєво відрізняється від води і температура в діапазоні 10 - 40 ° C не має істотного впливу на їх стабільність. Аніонні Поліакріламіди ефективно використовуються для стабілізації поверхонь глини, дрібнодисперсних мінеральних часток і колоїдних грунтів у випадках, коли зелені насадження не є доцільним рішенням з яких-небудь причин.

При зрошенні вода, яка не містить поліакриламід тече по поверхневому шару грунту захоплюючи з собою дрібні частинки і порушуючи верхній шар грунту і при її подальшому вбиранні води ці частинки осідають в ґрунтових порах створюючи гладку непроникну для повітря поверхню. Цей процес відбувається більш інтенсивно при зрошенні тому в результаті падіння краплі на поверхню відбувається більш інтенсивний винос дрібних частинок з поверхневого шару.

Аніонний поліакриламід KemDustX 2130 пов'язує верхній шар грунту і є ефективним структуратор і застосовується для стабілізації поверхневого шару і створення водотривкому шару або утримання вологи в посушливих регіонах.

Ефект агрегування тонкодисперсних частинок пилу при розпилюванні розчину анионного полиакриламида відбувається за рахунок зниження негативного заряду електрокінетичного потенціалу поверхні частинок і подальшого освітою через адсорбовані макромолекули поліакриламіду мостічних зв'язків між закріплюються частинками.

Аніонний полиакриламид KemDustX 2130 забезпечує зв'язування частинок поверхневого шару і стійкий до вимивання протягом 9 - 18 місяців. Може використовуватися на поверхнях де відбувається двіденія транспорту, межаніческое воздестіве не приводить до руйнування шару, при рясних осажках поверхня не стає слизькою.

Пиловиділення при виробництві матеріалів і зберіганні відходів погіршує санітарний стан на великих площах прилеглої території. Згідно норм експлуатації повинно бути забезпечено запобігання забруднення частинками повітряного басейну і навколишньої території, для чого на кожному підприємстві повинні виконуватися заходи щодо запобігання пилення.

Контроль цвітіння, як правило, включає в себе систему заходів, спрямованих на запобігання повітряного переносу частинок з порушеною поверхні розміром 0,001 - 0,1 мм (1-100 мікрон). 

13

Частки розміром менше 5 мікрон найбільш шкідливі для людини, їх перенесення, як правило, відбувається на територіях відвалів, порушених земель.Існує кілька видів заходів по боротьбі з виділенням пилу і їх ефективність залежить від типу і умови експлуатації ділянки.Заходи щодо запобігання пилення, як правило включають в себе періодичне дощування, застосування спеціальних хімічних речовин для стабілізації і закріплення верхнього шару, мульчування, рекультивацію і установку вітрозахисних конструкцій.